Vystup (s námi) na Sněžku 1.ledna!

Je tady první turistická výzva 🙂 ! Chcete zažít opravdu mimořádný turistický zážitek a hned na Nový rok se trochu překonat a splnit nádhernou turistickou výzvu? Vylezte z vyhřáté postele po silvestrovské noci o něco dříve a vystupte (s námi) hned 1. ledna na nejvyšší horu České republiky! Na novoroční výstup na Sněžku (1 603 m.n.m.) vyrážíme již třetí rok v řadě a budeme rádi, když se k nám na vrcholu a nebo na celý výlet přidáte 🙂 ! Vzhledem k tomu, že každý trávíme Silvestra v jiné části Krkonoš či blízkém okolí, společný sraz je vyhlášen až na vrcholu a je samozřejmě na Vás, jaká trasa Vám vyhovuje nejvíce. Zdali půjdete od Pomezní boudy z východu po červené (viz. článek o výstupu na Sněžku za východem Slunce), po žluté z Velké Úpy přes chatu Portášky (viz. článek o dvojnásobném přechodu Krkonoš), z Pece pod Sněžkou po modré přes Obří důl a nebo směrem od západu třeba přes Luční boudu. V každém případě se 1. ledna 2017 společně setkáme před Poštovnou na Sněžce ve 12 hod a rádi se tady seznámíme a popovídáme se všemi přáteli Krkonoš, horské turistiky a přírody. Probereme turistické plány na rok 2017, dáme si něco dobrého, uděláme pěkné fotky a každý účastník, který pěšky vystoupil na Sněžku, obdrží nádhernou placku stránek Coolturistika.cz 😉

Společně (s námi) ze Špindlerova mlýna

Mapa trasy
Kliknutím zobrazíte trasu na Mapy.cz

Pokud trávíte Silvestra ve Špindlerově mlýně a okolí a nebo přímo ve Slezském sedle (Špindlerova bouda, Volareza Malý Šišák, Erlebachova a Josefova bouda), přidejte se přímo k nám na celý zhruba 20 km výlet! Stejně jako každý rok vyrážíme v 9:00 hod od Volarezy Malý Šišák nahoru kolem Špindlerovky. Pokud zde nejste ubytovaní, můžete přijet přímo k VZ zespodu ze Špindlerova Mlýna pohodlně autobusem, kterým jste v 8:50 na místě přímo před chatou (autem mohou do II. zóny KRNAP pouze ubytovaní na některé z chat a lidé s povolením. Nicméně zespodu pojede několik lidí, kteří povolení mají, domluvit se můžeme ve FB události). Trasa: Jakmile v cca 9:10 projdeme kolem Špindlerovky, dáme se po červené cestou česko-polského přátelství přes Polední kameny (1420 m.n.m), odkud jsou překrásné výhledy do Polska a na zamrzlá ledovcová jezera. Dále půjdeme po červené až na Sněžku, kde se budeme pohybovat mezi 12 – 13 hod a setkáme se tady se všemi turisty, kteří dorazili z jiných částí Krkonoš. Až si užijeme výhledy, půjdeme následně dolů po modré přes Úpské rašeliniště na Luční boudu, kde si dáme něco dobrého 🙂 . Podle sněhové situace se vrátíme buď po modré a žluté přes Údolí Bílého Labe a nebo přes méně známou a překrásnou zimní cestu přes Stříbrný hřeben k Malému Šišáku. Plánovaný návrat je v 16 hod. Dohromady cca 20 km a 1000 výškových metrů. Odkaz na trasu zobrazíte kliknutím na mapu.cz vpravo. Jaké jsou nádherné výhledy ze Stříbrného hřebenu (1470 m.n.m) se můžete přesvědčit na videu 🙂 !

A než Vám nabídneme bohatou fotogalerii z loňského novoročního výstupu na Sněžku níže, přidejme ještě několik důležitých UPOZORNĚNÍ. Celá událost je určená pro všechny přátele horské turistiky, Krkonoš i našich stránek a NEJEDNÁ se o žádnou komerční ani profesionálně zorganizovanou akci. Každý účastník vyráží na své vlastní riziko, ať už šel celý výlet s námi a nebo vyrazil na Sněžku z jiné části Krkonoš. Každý by měl také samozřejmě myslet na dobrou výbavu, mít dostatečně teplé oblečení, svačinu a tekutiny a k pohorkám ideálně i návleky, aby mu nepadal sníh do bot. Mačky ani sněžnice na Sněžku potřebné nejsou 🙂 . Akce se uskuteční za každého počasí, ale zvažte prosím pečlivě své síly a zkušenosti. Více informací a aktualit (doprava, ubytování apod.) ve FB události. Podívejte se na přiloženou fotogalerii z loňského roku a na viděnou na Sněžce 🙂 !

Fotogalerie – Novoroční krása Sněžky